Otázky a odpovědi

Nikdy jsem na Spinningu nebyl/a, na kterou hodinu mám přijít?

Můžeš přijít na kteroukoliv hodinu ve středu od 17:30, od 18:30 nebo v pátek od 17:00. Na každé lekci se věnuji novým sportovcům od nastavení spinneru, přes základní vysvětlení techniky jízdy až po soulad s hudbou. Neváhej za mnou přijít a a říct mi, že jsi na spinningu poprvé, můžeš bez obav absolvovat klasickou hodinu v lehčí zátěži.

Co s sebou na spinning?

Určitě vhodné oblečení, ideálně cyklistcké kalhoty s vycpávkou a funkční tričko. Na rozdíl od venkovní cyklistiky, zde neproudí vzduch a tělo musí ochlazování řešit zvýšenou produkcí potu, takže určitě nezapomeň ručník a bidon s vodou. Za jednu lekci spinnigu by jsi měl/a vypít minimálně bidon vody nejlépe dva. Dále boty nejlépe s nášlapným systémem SPD případně pevné boty. Příliš měkké boty (napříkad běžečké) pohlcují sílu, kterou vytváříme do pedálů a naše usílí je tak méně efektivní. Pro efektivní a přesné měření úsílí si vezmi měřič tepové frekvence.

Jak poznám specializaci jednotlivých lekcí?

V sekci kalendář akcí je předběžný rozpis mých lekcí ve Fit4Fun a je u nich také poznámka o zaměření lekce. Prozatím je u všech poznámka "Spinning pro každého" což jsou všeobecně zaměřené lekce určené především pro správné zvládání techniky jízdy obashující roviny, roviny ze sedla, kopce, kopce ze sedla i skoky v rovině a skoky v kopci. Pokud bude zvýšený zájem o lekce zaměřené například na rozvoj síly nebo na redukci podkožního tuku, neváhejte mě kontaktovat a můžeme takové lekce uskutečnit.

Rád/a bych chodil/a, ale nehodí se mi ani jeden z nabízených termínů.

Opět není nic jednoduššího než mě kontaktovat buď e-mailem nebo pomocí webového formuláře umístěného mezi kontakty. Napiš mi datum a čas, kdy by se ti lekce hodila a já se pokusím ve spolupráci s Fitness centrem lekci zajistit. Pokud s sebou vezmeš i kamarády a bude vás větší skupina, je větší šance, že se podaří nové lekce vytvořit.

Nejsem sportovec a bojím se, že nebudu fyzicky zvládat.

Na každé hodině připomínám, že se jedná o Vaši lekci spinningu. Jenom vy si sami určité s jakou záteží pojedete, žádný certifikovaný instrukotr ti nesmí sahat na zátěžový kolík. Co bychom však měli mít společné je tempo. Začneš s nižší intenzitou, pojedeš zhruba kolem hranice 70% tvé maximální tepové frekvence a postupně se budeš přidávat do jízdy ze sedla. Cílem není aby jsi po každé hodině odcházel po čtyřech, cílem je aby si místnost opustil odpočatější než jsi do ní vstoupil. A práve díky dodržení pokynů spinning instruktora můžeš takového stavu dosáhnout. Každá hodina obsahuje rozjetí, hlavní část, vyjetí a strečink, který je klíčový pro dosažení maximální efektivity a následnou regeneraci.